Haber

ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin, bir askerin Kuzey Kore sınırını geçtiğini doğruladı.

YENİ ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin, bir ABD askerinin “isteyerek ve izinsiz olarak” Kuzey Kore ucunu geçtiğini doğruladı ve ekledi: “İyi durumda olduğundan çok endişeliyim.” söz konusu.

Austin, Genelkurmay Başkanı General Mark Milley ile Pentagon’da gazetecilere konuştu.

Austin, Güney Kore’de Birleşmiş Milletler Komutanlığı (UNC) ile Güney ile Kuzey Kore arasındaki fiili sınır köyü olan Panmunjom’da düzenlenen tur sırasında bir ABD askerinin izinsiz geçiş yaptığını doğrulayarak, olayın yeni geliştiğini ve çok sayıda olay olduğunu söyledi. hala öğrenmeye çalıştıkları şeyler.

Austin, “Ama bildiğimiz şey, askerlerimizden birinin sınır hattını isteyerek ve izinsiz geçtiği ve şu anda Kuzey Kore’de gözaltında olduğuna inanıyoruz. Durumu yakından izliyor ve soruşturuyoruz” dedi. söz konusu.

Olayla ilgili gelişmeleri öğrendikçe aktaracaklarını belirten Austin, “Askerimizin sıhhatinden kesinlikle çok endişeliyim” dedi. sözünü kullandı.

Kore Yarımadası’nda güvenliğin sağlanmasından sorumlu ABD liderliğindeki UNC’nin Twitter hesabından yapılan önceki paylaşımda, Panmunjom’daki Ortak Güvenlik Bölgesi’nde düzenlenen yarış sırasında izinsiz geçiş yapan ABD vatandaşı, Güney ve Kuzey Kore’nin, Kuzey Kore’de gözaltına alındığı ve olayın çözümü için bu ülkenin ordusuyla bu amaçla temas halinde olduğumuz ifade edildi.

“Ukrayna’nın kurtuluş mücadelesini ne kadar uzun sürerse sürsün desteklemeye kararlıyız”

Savunma Bakanı Austin düzenlediği basın toplantısında Ukrayna’da devam eden savaşa atıfta bulunarak, Ukrayna ordusunun Rus kuvvetlerine yönelik saldırıda ilerleme kaydetmeye devam ettiğini, Rus ordusunda ise kayıpların arttığını belirtti.

Ukrayna’ya askeri yardımın devam edeceğini vurgulayan Austin, “Bu konuda kusura bakmayın, ne kadar sürerse sürsün Ukrayna’nın özgürlük mücadelesini desteklemeye kararlıyız” dedi. dedi.

Orgeneral Milley, Ukrayna’daki karşı taarruz için 15 bini ABD’li olmak üzere koalisyon güçlerinin 63 binden fazla asker, işçi ve sağlık ekibine eğitim verdiği ve vermeye devam ettiği bilgisini de paylaştı.

Rusya’nın mevcut durumda iyi durumda olmadığına ve Ukrayna’nın artık savaşa dahil olmayan değerli bir savaş gücüne sahip olduğuna dikkat çeken Milley, “Hala savaşılacak çok şey var. Uzun, zor ve zorlu olacak. kanlı. Ve günün sonunda Ukraynalılar Ruslarla nerede rekabet edecek?” Bakalım ne zaman gelecek.” değerlendirmesini yaptı.

haber-otlukbeli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu