Haber

Aliağa Belediyesi ve AGM Spor Kulübü’nden Aliağa’da Doğa Turu

Tarihi turizm ve doğa yürüyüş rotalarıyla Kuzey Ege’nin dikkat çeken kenti Aliağa, doğa sporları tutkunlarını ağırlamaya devam ediyor. Aliağa Gençlik Merkezi’nde bir araya gelen Aliağa’lı doğa sporları tutkunları, Myrina Antik Kent Limanı’ndan Alia Park, At Terapi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne doğa yürüyüşü yaparak keyifli bir hafta sonu geçirdi.

AGM Spor Kulübü’nün Aliağa Belediyesi’nin desteğiyle düzenlediği doğa yürüyüşüne yüzlerce doğa tutkunu katıldı. Doğa sporlarına gönül veren doğa tutkunları, yürüyüş öncesinde Tabiat Parkı’nda kahvaltı için bir araya geldi. Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’ın da katıldığı kahvaltıda, Kaleiçi Kahvesi’nde katılımcılara çeşitli ikramlar ikram edildi.

Doğa Meraklılarından 5 Kilometrelik Doğa Yürüyüşü
AGM Spor Kulübü üyeleri kahvaltının ardından yürüyüşün başlangıç ​​noktası olan Myrina Antik Kenti’ne gitti. Burada Aliağa Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Ali Osman Karatekin’in anlatımıyla Myrina Antik Kenti hakkında bilgi alan katılımcılar, ardından yaklaşık 5 kilometrelik parkuru kullanarak Alia Park, At Terapi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne doğa yürüyüşü yaptı. yürüyüş rotası.

At Gösterileri Hafta Sonuna Renk Katıyor
Yürüyüşle birlikte Aliağa’da doğanın sunduğu güzellikleri de keşfeden katılımcılar, Alia Park, At Terapi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde dinlenme fırsatı bulurken, ata binerek hafta sonu keyfini ikiye katladı. Alia Atlı Spor Kulübü antrenörlerinin engelli parkurda yaptığı gösteriler güne renk kattı.

Aliağa Kent Kitap Seti Katılımcılara Hediye Edildi
Günün sonunda Alia Park At Terapi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde doğa tutkunlarıyla buluşan Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, tüm katılımcılarla sohbet ederek teşekkür etti. Ayrıca tüm katılımcılara Aliağa Kent Kütüphanesi’nin Aliağa’nın kültürel yayınlarına ilişkin ‘Aliağa ve Çevresi Antik Kentleri’, ‘Myrina ve Gryneion 2’, ‘Myrina ve Gryneion 4’ ve ‘Aliağa Kuş Cenneti’ yayınlarından oluşan kitap seti hediye edildi. Belediye.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu