Haber

Aracıyla kanaldaki işçinin üzerine düşerek ölümüne neden olan sürücü yargılanıyor

Kayseri’nin Melikgazi ilçesinde, otomobiliyle kanalda kazı çalışması yapan belediye işçisinin üzerine düşerek ölümüne neden olan sürücünün de aralarında bulunduğu 3 sanığın yargılanmasına devam edildi.

1. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, tutuksuz sanıklar M.A, Y.Ç. ve M.Ş. katılmadı, taraf avukatları ise hazır bulundu.

Mahkeme hakimi, duruşmaya gelmeyen sanıklar Y.Ç. ve M.Ş’nin tabirlerinin alınması için sonraki celse zorla hazır edilmelerini ve olaya ait kusur durumları hakkında rapor aldırılmasını istedi.

Taraf avukatlarının evvelki beyanlarını tekrar etmesinin akabinde hakim, eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

Olay

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon Yönetimi Genel Müdürlüğü grupları, 13 Mart’ta Mimarsinan Mahallesi Malazgirt Bulvarı’nda bariyer ve şerit çekerek çalışma başlatmış, şoför M.A. yönetimindeki 38 GR 485 plakalı araba, bu sırada bariyerleri aşıp kanaldaki personel Ahmet B’nin üzerine düşmüştü. İşçi olay yerinde hayatını kaybetmiş, kaçan sürücü yakalanarak tutuklanmıştı.

Hakkında “taksirle ölüme neden olma” suçundan dava açılan M.A, ilk duruşmada adli kontrol şartıyla tahliye edilmişti.

Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü çalışanı Y.Ç. ve M.Ş. hakkında da ihmalden açılan davanın bu dosya ile birleştirilmesiyle sanık sayısı 3’e çıkmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu