Haber

”Ayos Holding’den spora 5 milyon dolar yatırım”

2003 yılında kurulan Holding Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevine devam etmektedir. Oktay ŞirinAyos Grup tarafından kurulan Ayos Grup, bugün ailenin ikinci kuşak temsilcisidir. Yönetim Kurulu Başkan Vekili Osman ŞirinKurumsal unsurlar çerçevesinde ortaya koyduğu vizyoner bakış açısı ile Ayos Holding çatısı altında 9 farklı grup şirketiyle faaliyetlerini başarıyla sürdürmektedir.

Faaliyet alanlarında inşaat, güvenlik, temizlik, lojistik, otomotiv ve bilişim departmanları bulunan holding, son dönemde profesyonel spor branşlarında imzaladığı sponsorluk ve iş birliği anlaşmalarıyla da adından söz ettiriyor.

2022-2023 sezonunda futbol ve basketbol branşlarında Konyaspor ile sponsorluk anlaşmaları imzaladıklarını belirten, Ayos Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Osman Sevecen; “Bu anlaşmadan elde ettiğimiz veriler ve geri bildirimler sonucunda, vizyon ve ilkelerimizle örtüşen sporu, spor alanında gençlerin ve çocukların hayatlarına uyarlama hedefiyle 2023 yılında Ayos Spor A.Ş.’yi kurduk. Ayos Holding’in bünyesinde sporcu yetiştiriyor ve eğitimlerini sporla birlikte yürütüyoruz” dedi. .

 

”5 milyon dolarlık kaynak yaratma fırsatı yakaladık”

Ayrıca spor alanındaki yatırımları hakkında da bilgi veriyorlar. Osman Şirin;

”Bugün itibarıyla Ayos Holding olarak spor kulüplerine ve sporculara yaklaşık 5 milyon dolarlık kaynak yaratma imkanına kavuştuk. Türkiye’nin önde gelen spor kulüpleri ve markalarıyla yeni yatırımlara ve işbirliklerine devam edeceğiz. Bu anlamda çok kısa sürede Beşiktaş JK Kadın Voleybol TakımıUnvan Sponsorluğuna İlişkin Beşiktaş JK Başkanı Ahmet Işık ÇebiHer iki kulüp yöneticisinin katılımıyla bir basın lansmanı gerçekleştireceğiz. Antalyasporve Basketbol branşındaki işbirliğimiz. Antalyaspor Başkanı Aziz Çetin“Bunu 14 Eylül 2023’te Antalya’da her iki kulüp yöneticisinin de katılacağı lansman etkinliğiyle kamuoyuna duyuracağız” dedi.

  

Basketbol alanında ilk şube

Ayos Spor A.Ş.’nin kuruluşuyla birlikte ilk faaliyetlerine Ayos Spor Basketbol Şubesi’ni kurarak başladıklarını belirten Dr. Ayos Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Ayos Spor A.Ş Yönetim Kurulu Başkan Vekili Av. Mehmet Aslan”Araştırmamız sonucunda potansiyeli yüksek olan Basketbol branşının Türkiye’de profesyonel alanda en az yatırım yapılan spor alanı olduğunu gördük. Ayos Spor Kulübü“Bu yüzden ilk branş olarak basketbolu seçtik” dedi.

Çocukların ve gençlerin gelişimine olumlu etkisi olması nedeniyle basketbola değer verdiklerini belirten Dr. Avcılık. Mehmet AslanÖnümüzdeki günlerde Basketbol Şubesi ve Türkiye’nin önde gelen spor kulüplerinden Antalyaspor Kulübü ile işbirliklerini açıklayacaklarını ve 2023-2024 sezonunda Basketbol 2. Ligi’nde Ayos Antalyaspor adıyla mücadele edeceklerini söyledi. Basketbol Takımımız, mutlak başarı mottosuyla hedeflerinin şampiyonluk olduğunu ifade etti.

 

Basketbol Takımına 14 Oyuncu Transfer Edildi

Ayos Basketbol Takımı Spor Müdürü olarak atandı Turgay Çatalolukve Baş Antrenör olarak atandı Engin GençoğluBasketbol Şubesinin kurulmasıyla birlikte teknik ve idari kadro dışında kısa sürede 14 oyuncu transfer edildi.

Sezona tam ve eksiksiz bir kadroyla başlamayı hedeflediklerini belirterek, 14 oyuncuyla anlaşma imzalayarak idmanlara başladılar. Ayos Basketbol Takımı Spor Müdürü Turgay Çataloluk”Asıl hedefimiz ve planımız basketbol süper liginde yer almak ve bu ligde devamlılığı sağlamak olacaktır” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

besnihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu