Haber

Bakanlık açıkladı! Vasi aile olmak isteyenler e-Devlet üzerinden başvuru yapabilir!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Kahramanmaraş’ta meydana gelen deprem sonrası korunmaya ve bakıma muhtaç çocuklara koruyucu aile olmak isteyenlerin izleyeceği sürece ilişkin açıklama yaptı.

‘KORUYUCU AİLE ADAYLARIMIZ e-Devlet ÜZERİNDEN BAŞVURU YAPABİLİR’

Açıklamada, ailelerine ve yakınlarına ulaşılamayan çocukların öncelikle Bakanlığa bağlı kurumlara götürüldüğü belirtilirken, çocuklara sadakatle bakıldığı ve ailelerine ulaşılması için çaba gösterildiği belirtildi. Açıklamada şunlar kaydedildi:

“Deprem bölgesinde korunmaya ve bakıma muhtaç olduğu tespit edilen çocukların durumları uzman kadromuz tarafından titizlikle değerlendirilerek mevcut ve mevcut vasi ailelerimizin yanına yerleştirme süreçleri devam etmektedir. Direktörlüklerimize bizzat başvurabilirler. Vatandaşlarımıza, çocuklarımıza koruyucu aile olma taleplerinde gösterdikleri hassasiyetten dolayı teşekkür ediyoruz.”

ÇOCUKLAR BAKANLIK DENETİMİNDE MAĞAZADAN ÇIKARILDI

Refakatsiz çocukların Bakanlığın denetiminde olduğu belirtilen açıklamada,

Sağlık Bakanlığı ile yürüttüğümüz çalışmalar çerçevesinde enkaz altından çıkarılarak hastanelere kaldırılan ve tedavileri tamamlanan çocukların Bakanlığımız çalışanı dışında herhangi bir üçüncü kişiye teslim edilmesi söz konusu değildir. konuşma. Enkazdan çıkarıldıktan sonra çocuklarına ulaşamayan ve birbirlerinden haber alamayan aileler il müdürlüklerimize başvurabilir.

Afet bölgesinde bulunan/terk edilmiş/refakatsiz çocukların teslim edilebileceği yerler ve irtibat kişileri;

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu