Haber

Beşiktaş, Atatürk’ü Dolmabahçe’de Andı

Beşiktaş Jimnastik Kulübü (BJK), Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 84. yıl dönümünde; hayatını kaybettiği Dolmabahçe Sarayı’nda andı. BJK Başkanı Ahmet Nur Çebi, “10 Kasım’ın verdiği hüznü, tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olarak, onun prensiplerine, maksatlarına sonsuza kadar bağlı kalarak daha fazla manalandırabiliriz. Beşiktaş JK Lideri olarak, şahsım ve İdare Suram ismine; Ata’mızın aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyorum” dedi.

Yüz yirmi yıllık tarihiyle Türkiye’nin en esaslı kulübü Beşiktaş Jimnastik Kulübü, Atatürk’ü hayatını kaybettiği Dolmabahçe Sarayı’nda, on binlerce BJK taraftarı ve vatandaşın iştirakiyle andı. On binlerce BJK taraftarı ve vatandaş, saat 09.05’te tüm Türkiye ile birlikte tek yürek olarak saygı duruşunda bulundu. Daha sonra, BJK Başkanı Ahmet Nur Çebi ve Yönetim Kurulu üyeleri tarafından Dolmabahçe Sarayı Anma Salonu’nuna Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sevdiği çiçekler bırakıldı. Anma töreni boyunca, BJK tarafından yerleştirilen dev ekranlardan Atatürk’ün fotoğraf ve görüntüleri gösterildi.

“CUMHURİYETİN 100. YILINA ULAŞMASINI ATATÜRK’ÜN CUMHURİYET İLKESİNE BORÇLUYUZ”

Cumhuriyetin 100. yılına ve topluluklarının 120. yılına ulaşmasını, Ulu Başkan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, o dönemde kimsenin hayal bile etmediği Cumhuriyet ülküsüne borçlu olduğunu belirten Ahmet Nur Çebi’nin anma bildirisi şöyle:

“Yaşamının belli bir devrini Akaretler’de geçiren ve ebediyete Dolmabahçe Sarayı’nda intikal eden Ulu Liderimiz Atatürk’ü, evinde, evimizde andık. BJK olarak, 20 yaşımızdan beri, Ata’mızın temel davası olan Cumhuriyetimizin izindeyiz; Ata’mızın gösterdiği yoldan yürüyoruz ve sonsuza kadar yürüyeceğiz. 10 Kasım’ın verdiği hüznü, tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olarak, onun unsurlarına, amaçlarına sonsuza kadar bağlı kalarak daha fazla manalandırabiliriz. Beşiktaş JK Lideri olarak, şahsım ve İdare Heyetim ismine; Ata’mızın aziz anısı önünde hürmetle eğiliyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu