Ekonomi

Canan Kaftancıoğlu’ndan 28 Mayıs açıklaması

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Twitter’dan seçim gecesi ve 28 Mayıs’a ilişkin açıklamalarda bulundu.

Kaftancıoğlu şu ifadeleri kullandı:

“Hayatım boyunca hem insani, hem toplumsal hem de siyasi çıkarlar doğrultusunda inandığım yönde hareket ettim, inandığımı söyledim. İnandığımı hayata geçirmek için de çalıştım. İnandıklarımı hayata geçirememek” şimdilik inancımı bir nebze olsun azaltmadı aksine daha çok çalışmam gerektiğini hissettirdi.

14 Mayıs’a giden süreçte toplumda gözlemlediğimiz ‘değişim’ isteğini ortaya çıkarmak ve örgütlemek adına yoğun emek gerektiren çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Neyse ki, saha geri bildirimlerimiz ve derinlemesine araştırmamız inancımızı destekledi. Biz de o inançla ne söylediysek onu söyledik.

Canan Kaftancıoğlu duygularımızla oynadınız, umudumuzu yitirdik diyenlere, içten bir hüzünle: Hayır! Her zaman inandığımız şeyleri söyledik, birlikte söyleyebilme ve sonuç alma çabamız yine devam edecek.

Demokrasilerde vatandaşların tek bir mizaçları, beğenileri ve görüşleri yoktur. Demokrasilerde her türlü fikre saygı duyulur ama kimden gelirse gelsin tüm kötülüklerin karşısındadır, mazlumun ve mağdurun yanındadır.

İşte tam da bu nedenle cumhurbaşkanı adayımız Kemal Kılıçdaroğlu ve Millet İttifakı programı toplumsal uzlaşmaya dayalı bir zihniyet ve siyasi devrimdir. Otoriter bir yönetimin altında ezilen ve prangalarından kurtulmak isteyen bir toplumsal talebin herkesin talebi olması için çalıştık.

Tarihsel husumetlerden beslenen, her fırsatta nefreti ve kutuplaşmayı körükleyen iktidardaki şer anlayışıyla bu proje önlenmeye çalışılmıştır.

Bütün bu gerçekler ışığında, halkın iradesiyle (saygım sonsuz) toplumun temel tıpta değişim talebi gerçekleşmemiş, ancak tüm bu kaynakların hukuksuz, haksız ve haksız kullanılmasına rağmen kötülük galip gelmemiştir. devletin gücü. Oyları çaldırmadığımız ve hile yapmalarına izin vermediğimiz için atı alan Üsküdar’ı bu kez geçemedi.

Bu vesileyle seçim günü ve gecesinde kampanyanın yükünü omuzlayan, sandıkları özveriyle savunan tüm çalışma arkadaşlarıma ve teşkilat çalışanlarına teşekkür ediyorum.

Toplumun değişim talebinin önünde hiçbir gücün duramayacağına inanıyorum ama bugün ve yarın bu güzel ülkede demokrasi, eşitlik ve kardeşlik mutlaka kazanacaktır.

Bu inançla tüm vatandaşlarımızı 28 Mayıs’ta oylarını kullanmaya ve demokrasiye sahip çıkmaya çağırıyorum.

Ve son olarak gün içinde arkadaşlarımızla yaptığımız değerlendirme toplantıları sonucunda bir saniye bile kaybetmeden daha çok çalışmaya karar verdik çünkü sokakta bir değişim arzusu var ve bunu İstanbul’umuzla birlikte başaracağız. organizasyon.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu