Haber

Düzce’deki depremin ardından yanmaya başlayan su kuyusu vatandaşları endişelendirdi

Düzce’nin Gölyaka ilçesinde 23 Kasım günü saat 04.08 sıralarında 5,9 büyüklüğünde zelzele meydana gelmişti. Zelzelede can kaybı yaşanmazken, bölgede çok sayıda binada hasar oluşmuştu.

DEPREMDEN SONRA YANMAYA BAŞLADI

Depremin akabinde bölgeden endişelendiren bir haber geldi. Gölyaka ilçesindeki Yeşilova köyünde 2013 yılında tarlanın su gereksiniminin karşılanması için vatandaşlar tarafından açılan artezyen su kuyusu, 23 Kasım’da meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki zelzelenin akabinde kaynamaya ve köpüklenmeye başladı. Değişik imgeyi fark eden vatandaşlar, çakmak çakınca suyun yandığını tespit etti. Suyun neden yandığı ise şimdi bilinmiyor.

“ÇAKMAK ÇAKILDIĞINDA YANIYOR”

İlk defa bu türlü bir olay ile karşılaştığını söyleyen Cemalettin Sivil, “105 metre derinden çıkan bir su çakmak çakıldığında yanıyor. Bu su 1999 depreminden sonra çıkarıldı. Daha önce buna yakın bir yerde artezyen vardı fakat 1999 depreminden sonra onun suyu bitti. Sonrasında bu bölgeye sondaj vuruldu ve bu su çıkmaya başladı” dedi.

“DAHA ÖNCE BÖYLE BİR DURUM GÖRMEDİK”

23 Kasım’da meydana gelen zelzelenin akabinde suyun köpürmeye ve kaynamaya başladığını söyleyen Sivil, “Bu kadar köpürmesi ve artması depremden sonra oldu, daha önce bunlar yoktu. Normal bir şey değil, bize normal gelmiyor. Daha önce bu çevrede de böyle bir durum görmedik” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu