Ekonomi

‘Germiciler’ organize suç örgütü çökertildi

Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Muğla’da faaliyet gösterdiği tespit edilen ve elebaşları Hakan Germici ve kardeşi Erdem Germici’nin olduğu “Germiciler” organize suç örgütünün Bodrum Şefliği işbirliğiyle faaliyete geçirildiğini belirtti. Cumhuriyet Savcılığı ve Jandarma Genel Komutanlığı Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı, Muğla İl Müdürlüğü iş birliğiyle. Kafes Harekatı’nın Jandarma Komutanlığı tarafından düzenlendiğini belirtti.

Organize suç örgütünün internet siteleri ve sosyal medyadaki sahte reklamlarla araç satışı yaptığını anlatan Yerlikaya, “Suç örgütünün sahibi olmadığı evleri, sahte tapu ve kimliklerle, sahibiymiş gibi göstererek satmaya çalıştığı belirlendi. sahte eşya satışı ve benzeri reklamlar yaparak nitelikli dolandırıcılık yaptığı bilgisini verdi. “Ayrıca bu suç örgütünün silah ticareti yaptığı ve örgüt liderinin 31 suçtan sicili olduğu da belirlendi.” bilgisini verdi.

Yerlikaya, operasyon kapsamında silah, sahte tapu, dijital cihaz ve paranın ele geçirildiğini belirterek, şöyle konuştu:

“Suç işlemek amacıyla örgüt kuran bu kişilerden 15’i yakalanarak gözaltına alındı. Aralarında örgüt liderinin de bulunduğu 10 kişi tutuklandı. Bu suç örgütüyle ilgili çalışmalar devam ediyor. Operasyonları düzenleyen kahraman jandarmamızı tebrik ediyorum.” Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı koordinasyonunda, Allah razı olsun canım, “Milletimizin duaları seninle. Her büyüklükteki organize suç örgütlerini yok edip adalet önüne çıkaracağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu