Ekonomi

Hong Kong’un kripto açılımlarıyla “Çin Ethereum”u dikkat çekiyor

bazı “Çince EthereumU adını verdiği Asya merkezli blockchain Conflux AğıHong Kong, bireysel yatırımcıların kripto ticareti yapmasına izin vereceğini açıkladıktan sonra jetonlar yükseldi.

CFX Salı günü yapılan açıklamanın ardından token fiyatı yükselse de daha sonra durdu. Jeton hafta sonu 29 sentten 33 sente yükseldi ve erken alıcıların kar elde etmesine izin verdi ve Çarşamba sabahı prestijde 30 sente düştü.

Şanghay şehri, McDonald’s ve Oreo, on-chain bilgileri, Conlux Network’teki işlem hacimlerinin belirtilen limiti aşmadığını göstermektedir. Bu, protokolün artık geniş bir kullanıcı yelpazesine ulaşmadığı anlamına gelir.

Conflux Network’ün CTO’su Ming Wu, Mart ayında CoinDesk ile yapılan bir toplantıda, protokolün “Hong Kong ve Çin, Web3 alanındaki büyümelerinde öncü bir rol oynamak istiyor”belirtmişti.

Hong Kong’daki ilk BSIM pilot programının bu yılın sonlarında başlaması bekleniyor ve Şangay gibi kilit bölgelerdeki emsal pilotlar için planlama yapılıyor.

Tüm bu gelişmeler, önde gelen Crypto Twitter üyelerinin Conflux’tan “Çin Ethereumu” olarak bahsetmesine ve son birkaç ayda değerlemelerde hızlı bir artışa neden oluyor.

Yılın başından bu yana protokolün piyasa fiyatı 46 milyon dolardan yaklaşık 650 milyon dolara yükseldi ve CFX’i en iyi performans gösteren tokenlerden biri haline getirdi.

Aynı zamanda bazı yatırımcılar, Conflux’un Çin pazarıyla olan bağlantılarının daha geniş Asya pazarları için yararlı olabileceğini öne sürüyor.

Tayvan merkezli kripto borsası BTSE’nin operasyon direktörü jeff mei, “Conflux Network’ün devlet destekli telekom sağlayıcısı China Telecom ile ortaklığı, etkili kuruluşlarla son derece verimli bağlantılar kuran ağın yükselişinin habercisi.”sözlerini kullanıyor ve ekliyor:

Bu yazı ilk olarak CoinDesk Türkiye’de yayınlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu