Haber

İstanbul Valisi: Esenyurt’ta suç oranı bir yılda yüzde 9 azaldı

Tekel saldırısıyla gündeme gelen İstanbul’un Esenyurt ilçesi, yüksek suç oranlarıyla dikkat çekiyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan İstanbul Valisi Davut Gül, Esenyurt’ta suç oranının geçen yıla göre yüzde 9 azaldığını söyledi.

Fatih’te kahvaltı programının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Gül, “Her şey yolunda. Kimseye zulüm yok. Burada kimsenin dolaşmasına izin vermiyoruz. Bu uygulama devam ettiği sürece böyle bir politika devam edecektir” dedi.

Gül, kişisel silahlanmayla ilgili olarak, “Bireysel silah ile ruhsatlı silahı birbirinden ayırmak gerekiyor. Evet ruhsatlı silah da bireysel silahtır ama ruhsatı var. Suç oranlarına baktığımızda ruhsatlı silah yok denecek kadar az. Ama ruhsatsız bireysel silahlanma olabiliyor. Hem şok uygulamalarında hem de alanların kapatılarak güvenlik uygulamalarında, jandarma tarafından yapılan başvurularda çok sayıda silah ele geçiriliyor” dedi.

‘100 YABANCIYA 1 YABANCI SUÇ’

Esenyurt’ta yaşanan asayiş olaylarıyla ilgili soruyu yanıtlayan Gül, “Esenyurt’ta hata oranı geçen yıla göre yüzde 9 azaldı.” Vali Gül, “Şehirde 100 Türk vatandaşından 6’sı hata yapıyorsa, tam sayıyla karşılaştırırsak 100 yabancıdan 1’i suç işliyor” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu