Ekonomi

JPMorgan’a Göre ABD Doları En Düşük Değerine Ulaşmış Olabilir

JPMorgan analistleri Pazartesi günü yayınlanan son araştırma notlarında ABD dolarının en düşük değer noktasına ulaşmış olabileceğini belirtti.

Analistler, Şubat Grafik Kitaplarında yatırımcılara uzun vadeli yatırım stratejisinin istikrar sağlamak olduğunu tavsiye etti. Firma ayrıca değer odaklı hisse senetlerinden ziyade büyüme odaklı hisse senetlerine yatırım yapılmasını, Avro Bölgesi yerine ABD’nin seçilmesini, Japonya’da daha ağır bir yatırım pozisyonunun desteklenmesini ve Çin’deki yatırımlar konusunda temkinli olunmasını tavsiye etti.

Analistler, “Bu yıl şu ana kadar ABD borsası uluslararası piyasalardan daha iyi performans gösterdi; büyüme odaklı hisse senetleri değer odaklı hisse senetlerinden daha iyi performans gösterdi ve daha büyük şirketler küçük şirketlerden daha iyi performans gösterdi; Russell 2000 endeksi yılbaşından bu yana %3 artış gösterdi.” yazdı. geriledi ve Çin pazarı zorluklarla karşılaşmaya devam ediyor” diye yazdı. “Nihayetinde sürdürülemez olarak gördüğümüz bu yüksek konsantrasyon ve sınırlı pazar liderliği modelinin, önemli bir değişiklik gerçekleşene kadar devam edeceğini öngörüyoruz.”

JPMorgan ayrıca, daha sıkı para politikası beklentilerine ve enflasyonun yeniden yükselme ihtimaline rağmen piyasanın Federal Rezerv’in faiz oranlarını düşürme ihtimalini hafife alıyor olabileceğini savunuyor.

“Yatırımların süresine ilişkin Ekim ayında oluşturduğumuz uzun vadeli görünümün 2024 yılında geçerli olacağı yönündeki görüşümüzü koruyoruz ancak bu yılın başında tahvil getirilerinin kısa vadede istikrar kazanacağını da belirtmiştik. Analistler, ABD dolarının en düşük değerleme noktasına ulaşmış olabileceğini belirtti. “Bölgesel bazda, geçen yılın Mayıs ayından bu yana ABD hisse senetlerini uluslararası hisse senetlerine tercih ediyoruz ve yakın gelecekte bu tutumumuzun değişmesini beklemiyoruz.”

Analistler ayrıca bankanın yatırım notunu Düşük Ağırlık’a düşürme kararını da doğruladı.

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu