Haber

Kılıçdaroğlu’ndan ‘U’ dönüşü! CHP’de çatlak büyüyor, olay tartışması

Seçim gecesi MYK üyelerinin toplu istifası “Başarısızlık algısı”CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, kendisine yönelik eleştirilerin artması üzerine çarkı döndü.

Zaman kazanmak ve toplumun öfkesini azaltmak “ara MYK”kurulmasına karar veren Kılıçdaroğlu

Koltuğu korumak için kongreyi yerel seçimlere ertelemeye çalıştığı iddia edilen Kılıçdaroğlu’nun tepkileri bastırmak için istifaları onaylayacağı bildirildi.

Tuncay Özkan’ın yarın saat 13.00’te yapılacak MYK toplantısı öncesi CHP Genel Merkezi’ndeki odasını şimdiden boşaltmaya başladığı, CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke’nin istifasının ardından akademisyenlere dönmeye hazırlandığı bildirildi.

MONTAJDA DEĞİŞİKLİK GELİYOR

Öte yandan dün Meclis’te konuşan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel de Meclis’te görev değişikliğinin sinyallerini verdi. Cumartesi günü yemin töreninin ardından kapalı grup toplantısı yapacaklarını anlatan Özel, şunları kaydetti: “Hiçbir şey olmamış gibi davranamayız”söz konusu.

Toplantıda 1 küme lideri ve 3 küme başkan yardımcısı seçeceklerini belirten Özel, grup başkan yardımcılığına hem kendisinin hem de Engin Altay’ın aday olmadığını açıkladı.

CHP’DE MECLİS’TEN KAÇIŞ ÇALIŞMALARI

28 Mayıs yenilgisinin ardından CHP’nin gözleri kongre sürecine çevrilirken gündeme düşen bir başka iddia parti tabanında tepkiye neden oldu.

Edinilen bilgiye göre, yerel seçimlerin birlik içinde yapılmasını bahane eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve parti kurmayları, kongre sürecini bu süre sonrasına ertelemeyi düşünüyor.

kamuoyu “istifa”Çağrıların ardından CHP’de koltuk telaşı tavan yaparken, yarın yapılacak MYK toplantısında kongre takviminin şekillenmesi bekleniyor.

Geçen yıl erken seçim olasılığı ve salgın koşulları nedeniyle kongreyi erteleyen Kılıçdaroğlu, 14 Mayıs öncesi milletvekili aday listelerini belirlerken bir trend araştırması yapma gereği duymadı.

Parti içinde her fırsatta demokrasiyi öven ve tek adam yönetimini kuran Kılıçdaroğlu, 4 parti için aday listesini açtı, CHP’li 100’e yakın siyasetçiyi ön plana çıkardı ve Meclis’te küçük ortaklara toplam 38 sandalye verdi.

KAYNAK: SABAH GAZETESI

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu