Haber

Kırgızistan Cumhurbaşkanı Caparov, Rusya Dış İstihbarat Servisi Başkanı’nı kabul etti

Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov’un, Kırgızistan’ın başşehri Bişkek’i ziyaret eden Rusya’nın Dış İstihbarat Servisi Lideri Sergey Narışkin’i kabul ettiği bildirildi.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezinden yapılan açıklamaya göre, Caparov ve Narışkin arasında gerçekleşen görüşmede, iki ülke arasındaki güvenlik iş birliğini geliştirme yolları görüşüldü.

Narışkin’in ziyaretinin verimli geçeceğine inandığını belirten Caparov, iki ülkenin güvenlik kurumları ortasında varılan mutabakatların Kırgızistan-Rusya ilgilerinin daha da güçlendirilmesine katkıda bulunacağına olan itimadını lisana getirdi.

Caparov, ulusal güvenlik teşkilatları ortasındaki iş birliğinin, iki ülke ortasındaki yüksek seviyede paydaşlığın sürdürülmesinde kıymetli bir rol oynadığına işaret etti.

Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin’in selamları ve iyi dileklerini ileten Narışkin de iki ülkenin güvenilir ortaklar olduğunu vurgulayarak, Orta Asya bölgesi ve Avrasya’da istikrar ve güvenliğin iki devletin ortak konumuna bağlı olduğunu kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu