Sağlık

Kocaeli Büyükşehir Hastanesi Hatay’da hasta kabulüne başladı

KOCAELİ (İGFA) –Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından Hatay’ın Defne ilçesinde inşaatına başladığı hastanenin meclisi, ekiplerin gece gündüz çalışarak 20 günde tamamlandı.

Kocaeli Büyükşehir Defne Hastanesi 6 Mart Pazartesi günü itibariyle hasta kabulüne başladı. 54 yataklı ve yıllık 250 bin hasta kapasiteli hastanede 12’si hekim olmak üzere 57 sağlık meslek mensubu görev yapıyor. Tekrar bölgeye sevk edilen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, hastaneyi ziyaret ederek sağlık çalışanları ve depremzedelerle bir araya geldi.

Deprem bölgesinde söyledikleri tüm sözleri tuttukları için hastanenin inşaatını ve işletmesini kısa sürede tamamladıklarını belirten Önder Büyükakın, “Bu hastane insan gücüyle neler yapılabileceğini göstermek için çok güzel bir örnek oldu. devletin, milletin, STK’ların ve yerel yönetimlerin iş birliğiyle bu bölgedeki kardeşlerimizin kendi ayakları üzerinde durana ve hayat normale dönene kadar yanlarında olmaya ve destek olmaya devam edeceğiz” dedi.

HASTA KABULÜNE BAŞLADI

Hastanede 4 ana branş ve diş hekimliği hizmeti kesintisiz olarak verilecek.

Hastanede genel cerrahi, dahiliye, çocuk, kadın doğum ve diş poliklinik hizmetleri verilirken, haftanın belirli günlerinde nöroloji, psikiyatri, fizik tedavi, göz ve ortopedi poliklinik hizmetleri verilecek. Sağlık Bakanlığı, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, MÜSİAD Karlsruhe, MÜSİAD Paris projenin meclis ve devreye alma süreçlerinde görev aldı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin İSU, A Personeli, Ulaşım, Bina Kontrol ve Fen İşlerinden oluşan ekipleri içme suyu, kanalizasyon, altyapı, mekanik, elektrik ve sıhhi tesisat imalatında gece gündüz çalıştı. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın da muayenesi yapılan hastanenin tıbbi malzeme heyeti ve sağlık çalışanının atanmasıyla poliklinik hizmeti verilmeye başlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu