Haber

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin: Cumhur İttifakı Türkiye’nin bekası teması üzerine kuruldu

ERZURUM’da AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi’nin (SKM) açılışına katılan Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, 2018, 2019, 2023 seçimlerinde Türkiye’nin bekası temasıyla Cumhur İttifakı’nın kurulduğunu söyledi.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, AK Parti SKM’nin açılışı ve bir dizi toplantıya katılmak üzere sabah saatlerinde Erzurum’a geldi. Yakutiye ilçesi Gürcükapı ilçesinde AK Parti SKM’nin açılışında konuşan Bakan Tekin, seçim koordinasyon merkezlerinin seçimle ilgili yürütülecek çalışmaların merkezi olduğunu belirtti. Erzurum’daki SKM’nin başka bir anlamı daha olduğunu kaydeden Tekin, “Erzurum’da aday gösteren adayların ve belediye başkan adaylarının Erzurum ve ilçeleri için oluşturacakları projelerin hazırlanacağı bir genel merkez anlamına geliyor. Yani sizlerden talebimiz. Erzurum’da, ilçelerde bu olsun. Biz ne dersek o yapılsın, belediye başkan adaylarımız, büyükşehir belediye başkanımız sizin taleplerinizi bekliyor olacak. Erzurum’da böyle bir şey olursa halkın ihtiyacı ne olursa olsun karşılanır. Haydi gelin bu SKM’yi birlikte yönetelim diyorsunuz. Benim gözümde SKM’dir.” böyle bir anlam taşıyor. Gelin hep birlikte buralara hayat getirelim. Burayı her zaman birlikte hareketlendirebiliriz. Daha sonra böyle bir şeyin olmasını istemiyorum; ‘Keşke büyükşehir belediye başkanımız, adayımız, ilçe adaylarımız da şunu taahhüt etselerdi’ demek zorunda kalmayacağız. Gelmek. Fikirlerinizi burada bize bildirin. Oturup değerlendirelim. Erzurum’a daha iyi hizmet verebilmek için hep birlikte çalışalım. “SKM’nin benim için anlamı budur” dedi.

‘ÖFKELİYİM, KÖTÜ DEĞİLİM’ DEMEK DUYGUSAL BİR TEPKİDİR’

Tekin, konuşmasında aday gösterilmedikleri için rahatsız olanlara da seslenerek şunları söyledi:

“Hepimiz kamusal ve siyasi görevlere aday olmadan önce basmakalıp açıklamalar yaparız. “Ben Erzurum’a hizmet etmek için aday oldum. Yakutiye Aziziye, Palandöken, Uzundere Tortum’a hizmet etmeye aday oldum. Sonuçta Erzurum’un kazanmasını istiyorum. Sonuçta bir kişi aday olacak. O halde aday olan tüm arkadaşlarımız Erzurum kazansın, ilçemiz kazansın, şehrimiz kazansın diyorsa, ilimizin, Erzurum’un, ilçelerimizin kazanması için elimizi taşın altına koyalım. Erzurum’u sevmek, Erzurum’a hizmet etmek böyledir. “Kızgınım, yokum” demek sizin açınızdan duygusal bir tepkidir. Ama Erzurum’a katkı sağlayacak bir hizmetiniz varsa bu Erzurum’un kaybıdır. Lütfen Erzurum’a bu zararı yaşatmayın. O yüzden aday olarak başvuran tüm arkadaşlarımızdan ricamız bu SKM’yi gerçek bir merkeze dönüştürmeleri, aday olursam yapacaklarını söyledikleri her türlü projeyi birlikte planlayalım, katkıda bulunalım. Bunu arzuluyorum.”

‘MİLLET İTTİFAKINA TEŞEKKÜR EDİYORUM’

Cumhur İttifakı ile birlikte seçime gireceklerini hatırlatan Bakan Tekin, “Bildiğiniz gibi seçimleri Cumhur İttifakı ile birlikte yürütüyoruz. Cumhur İttifakı 2018, 2019’da Türkiye’nin bekası temasıyla kuruldu. 2023 seçimleri. Bu anlamda Türkiye, Cumhur İttifakı sayesinde seçimleri Cumhur İttifakı ile birlikte yürütüyor. “Cumhur İttifakı, birlikteliği sayesinde ciddi kazanımlar elde etti. Cumhur İttifakımızın partner siyasi partilerine bir kez daha şükranlarımı sunuyorum. Bu seçimde de Erzurum’da tüm Erzurumlularla, aday olan, aday olmayan tüm Erzurumlu hemşerilerimizle her zaman bir aradayız. “Erzurum’un kazanması için” ilgili tüm siyasi partiler ve seçmenlerle birlikte çalışacağız” dedi.

SKM’nin açılışını AK Parti Milletvekili Mehmet Emin Öz, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ve AK Parti İl Başkanı İbrahim Küçükoğlu ile birlikte yapan Tekin, partililerle bir süre sohbet etti. Bakan Tekin daha sonra Aziziye ilçesinde mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu