Yaşam

Nilüfer’in yılsonu sergisindeki özgün eserler

Nilüfer Sanat Atölyeleri Ataçarşı Fotoğraf Atölyesi’nde 8 ay süreyle fotoğraf eğitimi alan 23 kursiyer, çalışmalarını halkın beğenisine sundu.

Nilüfer Belediyesi’nin her yaştan insanı kültür ve sanat eserleriyle buluşturarak hayal güçlerini zenginleştiren ve kültürel üretimlerde bulunmalarını sağlayan sanat atölyeleri, kursiyerlerin sanatsal üretimlerini yıl sonu stantları ile teker teker açtıkları stantlarla beğeniye sunuyor. yaz dönemi giriyor. Nilüfer Sanat Atölyeleri Ataçarşı Fotoğraf Atölyesi’nde 8 aylık eğitimi tamamlayan 23 kursiyerin fotoğraf çalışmaları Galeri N’de ziyarete açıldı.

Açılışa Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcısı Remzi Çınar, Fotoğraf Öğretmeni Harun Arı, kursiyerler ve çok sayıda sanatsever katıldı. Açılışta bir konuşma yapan Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcısı Remzi Çınar, her yaştan insanı sanatla buluşturan, yeteneklerini keşfetmelerini ve geliştirmelerini sağlayan bu medikal faaliyetleri çok önemsediklerini belirterek, Nilüfer bu çabaya yoğun katılımla karşılık verdi. Sonuçta ortaya güzel işlerin çıktığını kaydeden Çınar, atölye katılımcılarını tebrik etti.

Resim Öğretmeni Harun Arı stant hakkında bilgi verdi. Stantta 38 fotoğraf olduğunu anlatan Arı, burada özgün çalışmaların olduğunu vurguladı. Yağlı boya, akrilik ve sulu boya eserlerin sergilendiğini belirten Arı, kursiyerlerinin genellikle emekli öğretmen ve hekimler olduğunu sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcısı Remzi Çınar ve Fotoğraf Öğretmeni Harun Arı, kursiyerlere katılım belgelerini takdim etti. İlgiyle izlenen standının bir hafta süreyle halkın ziyaretine açık kalacağı belirtildi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu