Haber

Özgür Özel: Önce CHP’de, sonra Türkiye’de hükümeti değiştireceğinizden hiç şüphem yok

CHP’nin 38. Olağan Kurultayı öncesinde Antalya’da partililerle bir araya gelen CHP Grup Başkanvekili ve Başkan adayı Özgür Özel, delegelere seslenerek, “Kulağınızla duyduğunuzu, gözünüzle gördüğünüzü yapacaksınız” dedi. Kulağınıza üflenen değil, kabineye girdiğinizde doğru olanı yapacaksınız, önce CHP.” “O zaman Türkiye’deki hükümeti değiştireceğinizden hiç şüphem yok” dedi.

CHP Küme Lideri ve Genel Başkan adayı Özgür Özel, Antalya İl Lideri Nail Kamacı’yı ziyaret etti. Partililerle bir araya gelen Özel, 4-5 Kasım tarihlerinde yapılacak 38. Olağan Kurultay’a ilişkin il binası önünde toplanan kalabalığa açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin çok dikkatli takip ettiği bir süreç olduğunu belirten Özel, bu durumun iki nedeni olduğunu söyledi. Özel, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki siyasi partiler arasında adayıyla yarışabilen, liderini birden fazla ırkla belirleyebilen tek partinin CHP olduğunu vurguladı.

“Kavga çıkarmayan, başkanı delegelerin kararıyla kongre salonunda belirlenebilen bir parti olarak bu bir eksiklik değil aslında herkesin takip ettiği bir gurur kaynağıdır. Neyse ki CHP Bütün eksikliklerimize ve geliştirmemiz gereken yönlerine rağmen parti içinde demokrasiyi yaşayabiliyor ve yaşatabiliyoruz” dedi.

‘BÜYÜK BİR ÜZGÜNÜZ YAŞADIK’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adayı olarak girdiği 28. genel seçimleri eleştiren Özgür Özel, “Büyük üzüntü yaşadık. Günlerce aklımız başına gelemedi. Ağzımızı açmadı. Bu sürecin sonunda bu süreç sona erdi.” Parti üyelerimizle bize oy verenler arasında büyük bir duygusal kopukluk vardı.” “Bundan sonra oy vermeyeceğim, artık sandığa gitmeyeceğim, bu olmayacak” demekten çok korktuğumuz, bazılarının da çok sevindiği bir döneme girdik.” dedi.

Özgür Özel, muhalefetin yeniden birlik olup moral kazanmasına ihtiyaç olduğunu belirterek, “Muhalefetin omuzları düşerse bir adamın yürüyüşü dikleşir. Seçmen ana muhalefetin gözünün içine bakıyor. Ama eğer yaparsanız” dedi. Gözlerinde hiç enerji yoksa bu işe yaramayacak.” Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nu kırmadan, incitmeden genel başkanlığa aday olduğunu belirten Özel, kadroların bir değişim hareketi içinde olduğunu seçmene anlatmaya çalıştığını söyledi.

CHP Genel Başkan Adayı Özel de Kemal Kılıçdaroğlu’nun siyasi partilerle ittifaklara bakış açısını eleştirerek, “Sağa açılayım, sağdan danışman alayım, kadro alayım, sağcılarla ittifak yapayım. Olacak” dedi. Gerektiği gün tartıya çıkarsınız, güreşten önce kilonuza göre yarışırsınız, anlaşmaya bağlıdır.” “Bu partinin evlatlarının hak ettiği koltukları yüzde 0,7 ya da yüzde 1’lik partilere pazarlık yoluyla verip, CHP’den 39 milletvekili alıp başkasına veremezsiniz” dedi.

‘YENİ VE TECRÜBELİ İSİMLERİ GÖRECEKSİNİZ’

Partililere seçim akşamları il binasının ışıklarının erken sönmeyeceği sözünü de veren Özgür Özel, şunları söyledi: “Geçmiş dönemlerden yorulduğunuzu düşünüyorsanız, yeterince emek verdiğinizi düşünüyorsunuz. Önümüzdeki dönemde yenilenmeyi konuşuyoruz, ‘Eskiler devam edecek mi?’ “Bahsettiğiniz arkadaşlarımız destek verecekler, oy verecekler ama yönetim kadrosundaki yerlerini gençlere verecekler. Yeni ve tecrübeli isimleri göreceksiniz” dedi.

‘TÜRKİYE’DE HÜKÜMETİ DEĞİŞTİRECEĞİNE ŞÜPHEM YOK’

Yaklaşan seçimlere ilişkin de konuşan Özel, CHP seçmeninin bir yenilenme ve ihya istediğini belirterek, “İktidara yürüyüşünüzü özlediğinizi gözlerinizden görüyorum. Delegelerimize sesleniyorum. Ankara’ya oy vermek için gelmeden önce mutlaka konuşun. annen, baban, arkadaşın, bakkalın, ekmek aldığın fırın, kahvedeki arkadaşın.” Öğretmenseniz mutlaka öğrencilerinize ve inandığınız herkese, CHP’de değişiklik olursa ne olur, değişiklik olmazsa ne olur diye sorun. Elinizi vicdanınıza koyacağınızdan, kulağınıza üfleneni değil, kulağınızla duyduğunuzu yapacağınızdan, gözünüzle gördüğünüzü yapacağınızdan ve kabineye çıktığınızda önce doğru olanı yapacağınızdan emin olabilirsiniz. Türkiye’de CHP ve ardından hükümet. “Bunu değiştireceğinizden hiç şüphem yok” dedi.

Özgür Özel, konuşmasında kadın kollarından bir partilinin “Kimseyi üzmeyeceğiz” açıklamasına “Evet” yanıtını vererek, “Abi sana söz veriyorum seçim akşamlarında sırılsıklam olmayacaksın” dedi. tülbenti sirkeli suya batırıp başınıza sarın ve erkenden yatın. Sabaha kadar o tülbentle dans edeceksiniz. Söz veriyorum.” .

Daha sonra Özel ve CHP Antalya il yönetimi il binasında basına kapalı toplantı yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu