Ekonomi

Shell, 75 yıldır faaliyet gösterdiği ülkeyi terk ediyor

Şirketin e-posta yoluyla gönderdiği nota göre şirket, Shell Pakistan’daki yüzde 77,42 hissesini, SPL Downstream işini ve SPL’nin Pak-Arab Pipeline Limited’deki yüzde 26 hissesini satma sürecini başlattı.

Shell Sözcüsü şunları söyledi:

Shell’in bir yan kuruluşu olan Shell Petroleum Company Limited, portföyünü basitleştirmek için Shell Pakistan Limited’deki hissesini satma niyetini açıkladı. Shell Pakistan 75 yıldır ülkede. Herhangi bir satış, bağlayıcı belgelerin hazırlanmasına ve ilgili düzenleyici makamların onayına tabi olacaktır. Shell, uluslararası “Shell Pakistan, operasyonlarını güvenilir bir şekilde sürdürme taahhüdünü sürdürüyor.”

Şirket, Pakistan Menkul Kıymetler Borsası’na yaptığı açıklamada, satış sürecinin mevcut operasyonları etkilemeyeceğini belirtti.

Shell Pakistan ayrıca ülke çapında 600’den fazla noktadan oluşan bir perakende satış ağına, 10 çalışan akaryakıt terminaline ve yaklaşık 400 yerel çalışana sahiptir.

Şirket, bu kararı “portföyünü sadeleştirmek” amacıyla aldığından bahsederken, Pakistan rupisinin değer kaybı ve ülkenin içinde bulunduğu ekonomik sorunların kararın ana sebepleri olduğu belirtiliyor.

kilimliajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu