Haber

Taksim Neden Kapalı? 18 Haziran Taksim Neden kapalı, açılacak mı?

18 Haziran Pazar günü Taksim’in kapalı olması birçok kişinin dikkatini çekti. Taksim Meydanı’nı gezmek isteyen yüzlerce kişi M2 Metrosu’nu kullanmak istedi. Pazar günü Taksim metrosunun neden kapalı olduğu araştırılıyor. Peki Taksim neden kapalı, ne zaman açılacak?

Detaylar burada…

18 Haziran Pazar günü Taksim Meydanı’na giden yolcular metro hattını kullanamadı.

İstanbul Valiliği’nden 17 Haziran akşamı yapılan açıklamada Taksim Metrosu’nun kapatılacağı duyuruldu. Ancak bugün meydana gitmek isteyen yolcular metronun neden kapatıldığını araştırmaya başladı.

Taksim Neden Kapalı?

İstanbul Valiliği’nin aldığı karara göre M2 Yenikapı-Hacıosman Metro Hattı’nın Şişhane ve Taksim istasyonları 18 Haziran Pazar günü saat 10:00 itibarıyla kapatıldı. F1 Taksim-Kabataş Füniküler Hattı’nın da sefere çıkacağı açıklandı. tamamen işletmeye kapatılmıştır.

İstanbul Valisi Davut Gül, daha önce yaptığı açıklamalarda, “İzinsiz gösteri yapan kümelere asla izin verilmeyecek” demişti. Sözlerini kullandı.

Taksim Metrosu Ne Zaman Açılacak?

İstanbul Metrosu’ndan yapılan açıklamada, metroların yeni bildiriye kadar Hizmetin verilmeyeceği belirtildi. Şu an için metroların ne zaman kullanıma açılacağına dair net bir bilgi yok.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu