Haber

Tamirhane ile ilgili fikirler tasarıma dönüştü

 

Nilüfer Kent Konseyi’nin tüketim kültürüne karşı onarım kültürünü desteklemek amacıyla geliştirdiği “Tamir Dükkanı”nın mekansal tasarımı, farklı kesimlerden bireylerin beklentileri doğrultusunda yapıldı. Sivil, esnek ve yaratıcı tasarımlar Nilüfer Belediyesi yönetimi ile paylaşıldı.

 

Nilüfer Kent Konseyi, doğayla uyumlu bir döngü oluşturarak iklim kriziyle mücadele etmeyi hedefliyor.

Bir hedef fikri olarak geliştirilen ve Nilüfer Belediyesi tarafından desteklenen Tamirhane.

Projenin olgunlaşması için yeni adımlar atılıyor. İhsaniye Mahallesi’nde yer alan Tamirhane’nin mekansal tasarım atölyeleri sona erdi. Tamirathon çalıştayında mahalle sakinleri, öğrenciler, bölge esnafı, akademisyenler, sivil toplum kuruluşları ve meslek odaları olmak üzere şehrin her yerinden katılımcılarla gerçekleştirilen çalıştaylarda ortaya çıkan beklenti, öneri ve fikirler masaya yatırıldı. ve bir tasarıma dönüştü. Sivil, esnek ve yaratıcı bir yaklaşımla gönüllü gruplar tarafından yapılan 4 farklı tasarım ilk olarak Nilüfer Belediyesi yönetiminin beğenisine sunuldu. Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Fazilet, Nilüfer Belediye Başkan Yardımcıları, Nilüfer İl Yönetim Kurulu Başkanı Neslihan Binbaş ve Genel Sekreter Emre Karagöz’ün de katıldığı toplantıda estetik telaşlardan çok ihtiyaçlara cevap verecek tasarımlar detaylı olarak paylaşıldı. Sunumları dikkatle dinleyen katılımcılar, görüş ve önerilerini dile getirdiler. Tasarımların her birinin pahalı olduğunu belirten Önder Turgay Fazilet, emeği geçen herkese teşekkür etti.

Nilüfer halkına yapılacak sunumların ardından beklentileri en güzel haliyle karşılayan, etkileşime açık, çevresiyle bütünleşen tasarım Tamirhane’de hayata geçirilecek.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

haber-pervari.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu