Ekonomi

Ticari yakıt verilmesi önerisi

TESK Genel Lideri Bendevi Palandöken, ulaşım bölümündeki esnafa ticari akaryakıt kullanma imkanı verilirse artışın vatandaşlara ve işlere daha az yansıyacağını vurgulayarak, “Üreticiden bedava bir tarım ürünü alsanız bile ulaşımdan dolayı 5 TL’nin altına satma şansınız yok. Zamıma zam yapılacak mı? Oldu. Öte yandan konutlarda yüzde 25 zam sınırı var ama iş yerlerinde böyle bir kural yok. Burada da bir hakkaniyet olması lazım” şeklinde konuştu.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) ile Aveon Global Sigorta ve Ozan Elektronik Para A.Ş. arasında yer alan Esnaf Cüzdan Projesi’nin lansman toplantısı yapıldı. TESK Genel Lideri Bendevi Palandöken, projenin sigorta iş ortağı Aveon Global Sigorta üst yönetimi ve Ozan Elektronik Para A.Ş. üst yönetimin yanı sıra çok sayıda esnaf temsilcisi katıldı.

yakıt enflasyonu

Toplantının açılış konuşmasını yapan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Bir yanda pandemi ve gayret, ardından deprem ve enflasyon nedeniyle yaşanan ekonomik kriz, en büyük sıkıntı esnafta. Devletin katkılarıyla ayakta kalmaya çalıştığımız bir sürece girdik. Yüksek enflasyon, haksız rekabet ve finansmana erişimdeki zorluklar devam ediyor.

Akaryakıt fiyatlarındaki artışla birlikte gıda fiyatlarının artması ve ÖTV’nin artması, vatandaşın alım gücü gerildikçe nakliyeci esnafını zor durumda bırakıyor. Bu artışlar enflasyonu tetikleyen bir unsurdur. Akaryakıt zamlarıyla birlikte ulaşım bölümündeki esnafımız büyük sıkıntıda. Öte yandan artan fiyatlar ile vatandaşın da seyahat yükü var” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu