Haber

Valilikten İstanbullulara uyarı! Bugün ve yarın şiddetli fırtına ve yağmur

İstanbul Valilik, bugün ve yarın için hem sağanak yağış hem de fırtına için vatandaşlara uyarıda bulundu. Valiliğin resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, yağışların yer yer kuvvetli olacağının altı çizildi.

“FIRTINA BEKLENİYOR”

Paylaşım, “Bölgemizin soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına gireceği ve yağışların yer yer kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın Salı ve Çarşamba günleri kuvvetli, fırtınalı rüzgar şeklinde esmesi bekleniyor.” söylendi.


Valilikten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Meteoroloji Genel Müdürlüğü değerlendirmelerine göre 28 Mart 2023 Salı günü Balkanlar üzerinden gelecek soğuk ve yağışlı havadan bölgemizin etkileneceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklıklarının yüzde 5 oranında düşmesi bekleniyor. -10 derece ve mevsim normallerinin altına düşüyor.Doğu kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor.Yağışın Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve yüksek kesimlerde karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor. Yalova Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri bölgemizde zirai don olayı bekleniyor.Çarşamba günleri kuzey yönlerden kuvvetli esmesi bekleniyor, Salı günü fırtına bekleniyor.Soğuk hava, kuvvetli yağış gibi aksiliklere karşı önlem alınması gerekiyor. yer yer kuvvetli rüzgar ve fırtına, ulaşımda aksamalar, zirai don, buzlanma ve sağlık sorunları, meteorolojik rapor ve uyarılar dikkatle takip edilmelidir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu