Teknoloji

Windows 11’e “nihayet” dedirten yeni bir özellik daha geliyor

Windows 11 Canary’nin 15 Kasım 2023’te yayımlanan son sürümü, kullanılabilir ağların listesini yenilemenize olanak tanıyan bir özellik içeriyor. Ayrıca Wi-Fi yenileme düğmesinin birinci sürümünü de içerir . Bu düğme, örneğin ağ ilişkilerinde sorun gidermede değerli bir işlev olabilir ve bazı nedenlerden dolayı şimdiye kadar Microsoft tarafından hiç kullanılmamıştır.

@PhantomOfEarth tarafından ilgi çekici yerler hakkında paylaşıldı Diğer Wi-Fi ayarlarıKişinin yanında ” görünecektir.

Windows Insider ekibinin Kıdemli Program Yöneticisi Brandon LeBlanc geliştiricilerin bir sonraki Windows sürümü için Wi-Fi yenileme düğmesi üzerinde çalıştığını doğruladı. Ancak 25997 yapı numarasındaki uygulaması henüz tamamlanmamıştır.

LeBlanc’a göre bu düğme ” bir nevi işe yarıyorAncak gelecekteki güncellemelerde başka değişikliklerin de getirilmesini gerektirdiğinden, Microsoft tarafından en son Canary sürümünün sürüm notlarında listelenmiyor.

Windows 10 ve 11’in mevcut kararlı sürümleri, açılır pencereyi kapatıp yeniden açarak mevcut Wi-Fi ağlarının listesini yenilemenize olanak tanır. Bu işlevin özel bir yenileme düğmesine sahip olması, örneğin modemin tekrar açılmasını beklediğiniz durumlarda Wi-Fi’ye bağlanmayı çok daha kolay hale getirebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu