Haber

Ali Koç Haziran Seçimlerinde Aday Olmayacağını Açıkladı

F.Bahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, haziran ayında yapılacak olağan genel kurulda aday olmayacağını açıkladı.

Kalamış’taki Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri’nde gerçekleştirilen Üst Divan toplantısında konuşan Koç, haziran ayındaki seçimli genel kurul toplantısını hatırlatarak, “Başkanlığımın devamı konusunda göstermiş olduğunuz nezaketten dolayı teşekkür ediyorum. Allah’ın izniyle, inşallah. Haziran ayında yeni bir başkan ve yönetim kurulu olacak.Fenerbahçe bu kararın haziran ayında yeni bir başkanı ve yönetim kurulu olacak.İnanın bu,Fenerbahçe’nin hayrınadır.Fenerbahçe’ye başkan olacak çok değerli üyelerimiz var. ve her zaman öne çıkacaklar.” sözlerini kullandı.

Başkanlığa aday olmayı düşünenlerin bir an önce adaylıklarını açıklamaları gerektiğini belirten Koç, şöyle konuştu:

“Olası lider adaylarının ve adaylarının bir an önce adaylıklarını beyan etmeleri, gerekli imzaları toplamaları ve seçim sürecine kadar mevcut yönetimle bilgi alışverişinde bulunmaları gerektiğini aktardım. Burada asıl amaç görevi devralacak lider ve yönetimdi. Kulübümüzün yönetiminin mümkün olduğunca hazır bir şekilde görevlerine başlayabilmesi ve ilk günden itibaren koşabilmesi. Çünkü misyonumuza başladığımızda, “Mali konular, spor bahisleri, devam eden projeler ve yapı hakkında bize bilgi verilmedi. Faz teslim süreci de hayata geçirilmedi. Tüm yapıya hakim olmak uzun zaman aldı. Bir sonraki genel kurulun F.Bahçe’ye hayırlı olmasını ve demokrasi şöleni olmasını diliyorum.”

“Sadettin Saran bir dönem daha devam etmem gerektiğini söyledi”

Cumhurbaşkanlığı adaylığında adı geçen Sadettin Saran hakkında konuşan Ali Koç, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Burada önemli bir yanlış anlaşılma var. 21 Kasım’da yemek yedik, yanılmıyorsam 30 Ocak’ta da Üst Kurul Komisyonu’na imza dağıttı. Burada haksızlık yapılıyor, ‘Ne anlamı var’ diyorlar. Şampiyonaya giderken imza toplamayı mı düşünüyorsunuz?’ “Ben kendisine devam etmem gerektiğini, bu yüzden aday olmak istemediğini, benim de kesinlikle devam etmeyi düşünmediğimi, bu nedenle aday olmasının yeterli olacağını söyledim. Yaptığımız her toplantıda ben aday olursam kendisinin aday olmayacağını söylüyor. Bu, F.Bahçe’nin çıkarları açısından son derece cesur ve şeffaf bir durumdur.” “Kendisine imza toplaması gerektiğini söyledik. Bilgiyi paylaşmamız gerekiyor. İmza toplayanlarla bilgi paylaşacağız. Bildiğiniz gibi reklama adaylığını açıklayanlar oldu, biz de imza toplayanlarla paylaşacağımızı kendisine söyledik. Şu ana kadar bu imzaları toplayan tek kişi Sadettin Saran’dır. Bilgilerimizi kendisiyle paylaşacağız.”

Kendisinin ve mevcut yönetimin Sadettin Saran’ı desteklediği yönündeki iddiaların doğru olmadığını belirten Koç, “Adayların bir an önce ortaya çıkmasını istedik. Burada en önemli konu F.Bahçe’nin çıkarları. Şampiyonluğa koşacağız, koşacağız. Demokrasi bayramını da yaşayın. İmza toplama meselesi bizim bilgimizdir.” “Ama bizim bir adayı destekleme lüksümüz ve tavrımız yok. Hepinizi saygıyla selamlıyorum, bu akşam 3 puanı alacağımızı umuyorum.” İfadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu