Haber

Diyarbakır’da Ulu Cami’de Çeşme Hırsızlığı: 2 Şüpheli Tutuklandı

DİYARBAKIR’daki tarihi Ulu Cami’nin şadırvanında abdest alan Ö.Ç.’nin astığı paltonun cebinden 18 bin 200 TL, MSŞ.’nin ceketinden ise 1.000 TL çalan iki şüpheli tutuklandı. Polis ekipleri, şüphelileri güvenlik kameralarından yakalayarak, abdest alanına girip namaz kılmadan çıkanları yakaladı.

Olay, Sur ilçesindeki tarihi Ulu Cami’nin abdest bölümünde iki farklı tarihte meydana geldi. Namaz kılmak için camiye gelen Ö.Ç., içinde 18 bin 200 TL bulunan paltosunu çeşmede abdest almak için askıya astı. Bu sırada çeşmedeki 2 şüpheli parayı çaldı. Paranın cebinde olmadığını fark eden Ö.Ç.’nin ihbarı üzerine olay yerine Sur İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri sevk edildi. Burada çalışma yapan ekipler, çok sayıda güvenlik ve Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS) kamerasını inceledi. Grupların abdest alanına giren ve namaz kılmadan çıkanlar üzerinde yaptığı çalışmada şüpheliler Cebrail Ç. (50) ve Ramazan E. (69).

SİVİL POLİS CAMİİN İÇİ VE DIŞINDA TAKİP ETMEYE BAŞLADI

Polis ekipleri cami çeşmesi içinde ve dışında teknik inceleme yaparken, MSŞ. Cebinde bin TL bulunan ceketini çeşmenin askısına asarak abdest almaya başladı. Şüpheliler Ramazan E. ve Cebrail Ç. Çeşmeye yaklaşıp ceketinin cebinden parayı aldı. Sivil giyimli polisler Ramazan E. ve Cebrail Ç.’yi gördü. Camiden ayrılarak şüphelilerin peşine düştü. Polisi fark eden ve kaçmaya çalışan Ramazan E. yakalandı. Cebrail Ç. O da polis tarafından sokakta gözaltına alındı. Ramazan E.’nin üst aramasında MSŞ’ye ait bin TL para ele geçirildi. bulundu.

Ramazan E. ve Cebrail Ç. emniyetteki işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu