Haber

CHP’li yazardan ölüm tehdidi! “Bir gün bir devlet başkanı…”

Hükümet karşıtlığı ve CHP desteğiyle tanınıyor Cumhuriyetin Yazarı Ataol Behramoğlu , sosyal medya hesabından sonu gelmeyen bir paylaşım yaptı. Devlet yöneticilerine üstü kapalı ölüm tehditlerinde bulunan Behramoğlu, “Bir gün bir devlet başkanı ‘Devlet benim’ dedi. Başı kesildi. Kendini devlet sananlardan biri Hitler’in sığınağında akrep gibi öldü. Mussolini baş aşağı asıldı.”sözlerini yazdı.

TEPKİLERDEN SONRA SİLİNDİ

Behramoğlu, bu tehdidin ardından sosyal medya kullanıcılarından büyük tepki aldı. Gelen tepkiler üzerine paylaşımını silen Behramoğlu, bir paylaşım daha yaptı. “Ben kimsenin kafasının kesilmesini istemem. Kesmeye ve asılmaya karşıyım elbette. Ama ne yapalım, rüzgar eker fırtına. Ne rüzgar eker, ne fırtına biçer. Evet, ben şairim. Ama devrimci ve vatansever bir şairdir.Bu insanların hiçbirinin sonu iyi olmadı.”terimleri kullandı.

YENİ BİR PAYLAŞIM DAHA

Behramoğlu, bu paylaşımın ardından üst üste birkaç paylaşım daha yaparak şu sözleri paylaştı. “14 Louis” Bunun bir örnek olduğunu ve bu sefer tepki gösterenleri tehdit etmeyi tercih ettiğini söyledi. Behramoğlu, ” Senin gibilerle uğraşmamak için sildim, başka bir sebebi yok. Yazdıklarımın arkasındayım, kimsenin sonunun 14. Louis gibi olmasını istemiyorum. Bu ortada elinizden geleni ardınıza koymayın, Kem sözü sahibine aittir ve trollere yakışan da budur. Güvenilirlik, tehditler, ihbarlar, yalanlar ve küfürler. 14 Louis örneği, trol medyasını çılgına çevirdi. Bilirim ki şiirime saldıranlar tek satırımı okumamıştır. İnsanlığıma saldıranların bir kısmıyla yargıda hesaplaşacağız. Uzlaşma için yalvarmayın. Çünkü yaptıkları bu.”söz konusu.

Ne yaptığını tam olarak anlayamayan Behramoğlu, ardından tekrar paylaştı. “Aşağılık hakaretleri görünce tweetimi tekrarlıyorum: Bir gün ‘devlet benimdir’ diyen bir devlet başkanının (Louis 16) başı kesildi. Hiçbir devlet lideri devletten büyük değildir. küfürbaz, ahlaksız, muhbir troller.”sözlerini söyledi. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu