Haber

Cumhuriyetin 100. Yılında 29 Ekim Saat 00.05’te Doğan Bebeğe “Ata” İsmi Verildi

Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümünün ilk bebeği dünyaya geldi. Cumhuriyetimizin kuruluş yıl dönümünün ilk dakikalarında dünyaya gelen bebeğe, ebeveynleri tarafından ‘Ata’ adı verildi.

İstanbul’da bulunan Yağmur ve Erdem Öztürk çiftinin bebeği Ata, dün gece saat 00.05’te Kavacık’taki özel bir hastanede dünyaya geldi.

Ata, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yıl dönümünün ilk dakikalarında dünyaya gelen bebek olarak tarihe geçti.

Aile, bebeğin doğumunun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na denk gelmesi nedeniyle özellikle anlamlı bir isim bulmaya çalıştıklarını söyledi.

Anne Yağmur Öztürk, ’29 Ekim normal doğum tarihiydi. Biz de günün anlam ve değerine uygun olmasını istedik. Bir Atamız vardı. İnşallah ülkesine, milletine ismine yakışır hayırlı bir evlat olur.’ dedi.

Baba Fazilet Öztürk, ’29 Ekim’e denk gelmesinden dolayı çok mutluyuz. Doktorumuzdan öğrenip 29 Ekim’i bize söylediğinde hemen isim düşünmeye başladık. En uygun ismi ‘Ata’ olarak belirledik. Cet Öztürk bebeğimizin adı. ‘Memnun ve heyecanlıyız.’ söz konusu.

Doğum yapan Dr. Sadiye Eren, ‘Cumhuriyet’in 100. yılında böyle bir olayın yaşanması çok daha keyifli. Her zaman yeni yılın bebeğini kutladık. Şimdi Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümünün ilk bebeğini kutluyoruz. Bu çok hoş bir duygu.” söz konusu.

Doğduğunuz günün anlamına yakışıyor; Cumhuriyetimize hizmet eden bir ömür, Cumhuriyetimizle geçireceğiniz nice yıllar olsun Çet. ?

haberatkaracalar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu