Haber

F.Bahçe’den Türkiye Futbol Federasyonu’na yanıt

F.Bahçe Kulübü, Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) önceki gün yaptığı basın açıklamasına yanıt verdi. Sarı-lacivertli kulüpten yapılan açıklamada, “Bu tutum sorumluluktan uzak, sorunların üstünü örtmeye yönelik, futboldaki onlarca soruna gerçek anlamda soruşturma açılmayacağının adeta itirafıdır. TFF Yönetimi, Bütün bu soru ve sorunlarda bir yargıç olarak konuları araştırması gereken; Türk futbolu adına okların yöneldiği kişi ve kişilerdir.” “Sorgulan olayların avukatı ve tarafı olarak hareket etti. Bu filmi daha önce de gördük, değişen bir şey göremiyoruz.”

Sarı-lacivertli kulüp, bir süredir kamuoyunda tartışılan bahislerin arka plan planlarını dile getiren ve paylaşan TFF’ye şu sözlerle yanıt verdi: “7 Kasım’da düzenlenen basın toplantısında söz verildiği gibi, 2023’ten itibaren Türkiye Futbol Federasyonu şeffaf ve paylaşımcı bir iletişim stratejisi uyguluyor.” :

“Futbolun istisnasız tüm paydaşlarının aynı noktada olduğu bir kriz ortamında Türkiye Futbol Federasyonu’nun yaptığı bu açıklama bizi hiç şaşırtmıyor. Bu tutum sorumluluktan uzak, sorunların üstünü örtmeye odaklı ve adeta bir itiraf niteliğindedir. Futboldaki onlarca sorunla ilgili gerçek bir soruşturma yapılmayacağını Tüm bu soru ve sıkıntılarda hakim olarak Konuları araştırması gereken TFF Yönetimi, kişilerin avukatı ve tarafı olarak Türk futbolu adına hareket etti. Okların kime yöneldiği, sorgulanan olaylar. Biz bu sinemayı daha önce de gördük, değişen bir şey göremiyoruz. Türk futbolunda her şey aynen toplantınızın arka planındaki açıklamadaki gibi, adil, şeffaf ve tarafsız!” Saf futbolun ülkemize kazandırılması için tüm paydaşların uygun olması gerekir: kulüpler, gruplar, medya, futbol taraftarları ve tüm sporKamuoyuna soruyoruz: TFF bu amaca uygun mu, atılan adımlar yeterli mi?

kumluca-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu