Haber

Kim’in kardeşinden Biden’a ağır hakaret

Kuzey Kore lideri Kim Jong Un’un kız kardeşi Kim Yo Jong, ABD ile Güney ortasında imzalanan ve Kuzey’in tehditlerine karşı nükleer caydırıcılık çabalarını destekleyen “Washington Deklarasyonu”nu kınayarak, müttefiklerin planının ciddi tehlikelere yol açacağını söyledi. .

Yonhap’ın Kuzey Kore’nin resmi Kore Merkez Haber Ajansı’ndan (KCNA) aktardığı habere göre, Kuzey Kore, Güney Kore Devlet Başkanı Yoon Suk-yeol’un ABD ziyareti, Kuzey Kore’yi komşusuna saldırmaktan caydırmak amacıyla Seul ile Washington arasında imzalandı. Beyannamenin ilk değerlendirmesini yaptı. Kim, anlaşman Kuzey’e karşı “en düşmanca ve saldırgan eylem iradesi”yansıtmak ve “Sadece Kuzeydoğu Asya’nın ve dünyanın barış ve güvenliğini daha ciddi bir şekilde tehlikeye atacaktır”söz.

Aynı zamanda Kore Personel Partisi Merkez Komitesi Daire Başkan Yardımcısı olan Kim, güvenlik ortamındaki değişikliğin Kuzey’i daha kararlı adımlarla hareket ettireceği uyarısında bulundu. Amerika Birleşik Devletleri ile Güney ittifakı “düşman”Kim, ittifakın Kore Yarımadası çevresindeki nükleer varlığını güçlendirmesi halinde Kuzey’in “meşru müdafaa hakkı onlarla doğru orantılıdır”kullanacağını bildirdi.

“GÜNEY KORE LİDERİ BİR APTAL”

Kim, ABD Lideri Joe Biden’ın ABD’ye veya müttefiklerine yönelik herhangi bir nükleer saldırının Kuzey’deki rejimin sonuyla sonuçlanacağı uyarısı, “bunamış bir kişinin aptalca sözleri”şeklinde değerlenir.

Eğer bu Yoon ise “yetersizliği güvenliği krize sokan bir aptal”Kim olarak tanımlar “ABD ve Güney Kore’nin boş hayali bundan sonra daha güçlü karşılık bulacaktır”söz konusu.

Orta Kore bağlantılarından sorumlu Güney Kore Birleşme Bakanlığı, Kim’in sözlerini okudu. “aşırı zorlama”şeklinde anlatarak kınadı.

27 Nisan’da Washington’da Biden ile Yoon arasında imzalanan bildiride, Güney Kore’nin ABD’nin genişletilmiş caydırıcılık taahhütlerine tam güven duyduğu ve nükleer caydırıcılığına kalıcı olarak bel bağlamasının önemini, gerekliliğini ve faydasını kabul ettiği vurgulandı. .

geyve-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu