Haber

PKK/YPG, SMO mevziine füze saldırısı düzenledi: 2 ölü, 3 yaralı

Terör örgütü PKK/YPG’nin Afrin’in güneydoğusunda Suriye Ulusal Ordusu (SMO) mevziine düzenlediği ısı güdümlü füze saldırısında 2 SMO üyesi hayatını kaybetti, 3 kişi de yaralandı.

Türkiye sınırına 18 kilometre uzaklıktaki Tel Rıfat ilçesini 7 yılı aşkın süredir işgal eden PKK/YPG’li teröristler, Afrin’in Basufan köyü yakınlarında SMO’ya ait bir noktayı ısı güdümlü füzeyle hedef aldı.

Saldırıda 2 SMO üyesi hayatını kaybetti. Yaralanan 3 SMO üyesi de tedavi altına alındı.

Terör örgütü PKK/YPG, Tel Rıfat ve çevresinden zaman zaman ABD yapımı füzelerle askeri muhaliflerin kontrolündeki sivil yerleşim birimlerine ve cephe hatlarına saldırılar düzenlemektedir.

Tel Rıfat’ta son durum

PKK/YPG’li teröristler, 2016 yılında Rus hava üssü ile Tel Rıfat ve çevresindeki bazı yerleşim yerlerini ele geçirmişti.

Terör örgütü Tel Rıfat ve çevresinde yaklaşık 250 bin sivili yerinden etti, söz konusu nüfus Türkiye sınırına yakın bölgelere sığındı.

Buradan PKK/YPG, güvenliği sağlayan Türk güvenlik güçlerine ve muhalif savaşçıların mevzilerine, Fırat Kalkanı Harekatı ve Zeytin Dalı Harekatı bölgesindeki yerleşim birimlerine saldırıyor.

haber-kepez.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu