Haber

Ronaldo’nun Messi’nin 8. kez Ballon d’Or’u kazanmasıyla ilgili yorumu ödül törenine kadar konuşuldu!

Kariyerinde 8. kez Ballon d’Or ödülüne layık görülen Lionel Messi, 5 kez Ballon d’Or kazanan Cristiano Ronaldo ile aradaki farkı açmaya başladı. Ödül törenine katılmayan Cristiano Ronaldo, Lionel Messi’nin ödülü kazanmasına verdiği tepkiyle çok konuşuldu.

Lionel Messi, “Ballon d’Or ödülünü kariyerimde son kez alıyorum” diyerek, Erling Haaland ve Kylian Mbappe’nin önünde 8. kez ödüle layık görüldü.

Ödülü kimin kazanacağı yine tartışmalara neden oldu. Bazı futbolseverler ödülü Erling Haaland’ın alması gerektiğini düşünürken, Lionel Messi’nin geçmişte “sarsıldığını” da iddia etti.

Lionel Messi’nin ayrıcalıklı olduğunu iddia eden taraftarlar, Lewandowski ve Sneijder’in geçmiş yıllarda kazanması gereken ödülün Arjantinli yıldıza verildiğini iddia etti.

Son olarak 2017 yılında bu ödülü kazanan Cristiano Ronaldo, ödül törenine katılmadı.

Cristiano Ronaldo, ödül töreninin ardından yaptığı açıklamalarla sosyal medyada çok konuşuldu.

Yorumcu Tomás Roncero’nun videosuna yorum yapan Ronaldo, güldü ve Lionel Messi’nin ödülü haksız yere kazandığı yönündeki iddialarına destek verdi.

Cristiano Ronaldo, yorumcu Tomás Roncero’nun sözlerine yorum yapmadan duramadı

“Bildiğimiz şey oldu, aslında Messi’ye bir Ballon d’Or daha vereceklerdi. Emekli olmak için Miami’ye gitti. Dünya Kupası’nı kazandı evet ama 6 penaltıyla. Dünya Kupası 10 ay önceydi, kasım ayındayız. Messi’nin aslında 5 Ballon d’Or’a sahip olması gerekiyor. Iniesta ve Xavi’nin, bir dönemde 6 kupa kazanan Lewandowski’nin ve en iyi forvet Haaland’ın ödülleri var.’

(Çeviri: De Marke)

Videonun altına gülümseyen emojiler koyan Ronaldo’nun tepkisi viral oldu.

Ronaldo’nun tepkisine ilişkin yorumlar ise şöyle:

?

?

?

?

?

?

?

Sizce Ronaldo haklı mı? Yorumları okuyalım?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu