Haber

Tunceli’de kaybolan 2 kişiyi arama çalışmalarında suyun yönü değiştirildi

Tunceli’nin Ovacık ilçesinde 21 Nisan’da otomobilin düştüğü Munzur Çayı’nda kaybolan 2 kişinin aranabilmesi için suyun yönü değiştirildi.

Diyarbakır’dan Tunceli’ye giden ve araçlarının içinde düştükleri Munzur Çayı’nda kaybolan Azad Demiral (21) ile Mehmet Can Demiral’ı (22) arama çalışmaları sürüyor.

Vali Mehmet Ali Özkan’ın koordinasyonunda İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından yürütülen çalışmalara polis, jandarma, itfaiye, sivil toplum kuruluşları, belediye ve gönüllü vatandaşlardan oluşan çok sayıda kişi katılıyor.

Munzur Çayı ve Uzunçayır Baraj Gölü’nün 35 kilometrelik alanında çalışmalarını yoğunlaştıran gruplar, sondalama tekniği ve kürekle (su altı görüntüleme cihazı) su altında inceleme yapıyor.

Jandarma, itfaiye ve polise bağlı dalgıçlar da dere ve baraj gölünde belirledikleri noktalara dalışlar yapıyor.

Yaklaşık 17 gündür bölgede yürütülen arama çalışmalarına kolaylık sağlamak amacıyla Munzur Şehiriçi Köprüsü mevkiinde derenin bir bölümünün kenarı değiştirildi.

İş makinelerinin takviyesinde yaklaşık 5 metre derinlikte hendek kazan gruplar, suyun iki yönlü ve alçak seviyede akmasını sağlayarak kayıp 2 gence ulaşmayı hedefliyor.

Etkinlik

Baran Aslantaş’ın kullandığı otomobil, Tunceli-Ovacık karayolu Yoncalı köyü mevkiinde Munzur Çayı’na devrildiğinde, araçta bulunan Azad Demiral ve Mehmet Can Demiral ile sürücü suda kayboldu. Ekipler, kayıp 3 kişiyi bulmak için bölgede başlattıkları çalışmada dün sürücü Baran Aslantaş’ın cansız bedenini sudan çıkardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu