Ekonomi

ULUSKON, modüler konteynerlerle deprem bölgesinde modüler şehirler kuracak

Uluslararası Yatırım ve İş Dünyası Konfederasyonu (ULUSKON), ABD’den getireceği modüler konteynerlerle deprem bölgesindeki aileler için modüler şehirler kuracak. ULUSKON Başkanı Nezaket Emine Atasoy, “Bu yaz on binlerce modüler konteyner Türkiye’ye getirilecek ve ilgili deprem bölgelerinde modüler şehirler olarak kurulacak.”

ULUSKON, Kahramanmaraş’ta depremlerden etkilenen vatandaşların konut ihtiyacına yönelik konut projesi için bağış kampanyası başlattı. Kampanya yurt içi ve yurt dışından yoğun ilgi gördü. Yapılan bağışlarla deprem bölgesinde modüler konteyner kentler kurulmasına karar verildi. ULUSKON Genel Lideri Nezaketle Emine Atasoy bu kapsamda ABD’ye bir ziyaret gerçekleştirdi. Atasoy, hayırseverler aracılığıyla sağlanacak konteynerler için ABD’de temaslarda bulundu. Konteynerlerin üretildiği fabrikalarda incelemelerde bulunan Atasoy’un görüşmeleri sürüyor.

‘ULUSKON’UN DEPOLARINDA HAZIR TUTULMAYA DEVAM EDECEĞİZ’

Chicago, Indianapolis, Orlando ve Miami’deki üretim tesislerini tek tek ziyaret ettiğini belirten Başkan Atasoy, “Modüler ev/konteyner kapsamında ABD’li iş insanlarıyla her konuda iş birliği yapma kararı aldık. Depremzede vatandaşlarımıza mümkün olduğu kadar konteynerlerde barınma ve konforlu bir yaşam imkanı sunan bu konutların ömrü 50 yıl olup uygun malzemeler kullanılmıştır. ABD’den getirilecek evler/konteynerler sadece Kahramanmaraş’taki depremzedeler için değil aynı zamanda ülkemizdeki depremzedeler için de diğer afetlerden sonra da depremzedelerin kullanımına sunulmak üzere ULUSKON depolarında hazır tutulmaya devam edilecek. Her şey ULUSKON’un yol haritasına göre giderse bu yaz onbinlerce modüler konteyner Türkiye’ye getirilecek ve ilgili deprem bölgelerinde modüler şehirler şeklinde kurulumlar yapılacak. Depremzedelerin önümüzdeki kışa daha uygun barınma koşullarında kavuşması için çabalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

ahirlihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu