Ekonomi

Türkiye ile Suudi Arabistan arasında yatırım ve işbirliği anlaşması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman başkanlığındaki heyetler arasında dün yapılan görüşmelerin ardından anlaşmalar dün imzalandı.

Türkiye Cumhuriyeti ile Suudi Arabistan Krallığı Arasında Doğrudan Yatırımın Teşviki Alanında İşbirliğine Dair Mutabakat Zaptı, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Burak Dağlıoğlu ve Suudi Arabistan Yatırım Bakanı Khalid Al-Falih tarafından imzalandı. Suudi Arabistan.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İrtibat Bürosu ile Suudi Arabistan Krallığı Enformasyon Bakanlığı Arasında İletişim Alanında İşbirliğine Dair Mutabakat Zaptı’nı Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Suudi Arabistan Medya Bakanı Salman bin Yusuf El Devsari imzaladı.

Türkiye Cumhuriyeti Milli Savunma Bakanlığı ile Suudi Arabistan Krallığı Savunma Bakanlığı Arasında Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler İle İşbirliği Uygulama Planı
Suudi Arabistan Savunma Bakanı Prens Halid bin Salman Al-Suud tarafından imzalandı.

Türkiye Cumhuriyeti Enerji ve Olağan Kaynaklar Bakanlığı ile Suudi Arabistan Krallığı Güç Bakanlığı Arasında Yetki Alanında Mutabakat Zaptı, Güç ve Olağan Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar ile Prens Abdülaziz bin tarafından imzalandı. Suudi Arabistan Enerji Bakanı Salman Al-Suud.

Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar ile Suudi Arabistan Savunma Bakan Yardımcısı Halid Bin Hüseyin El Bayari, Milli Savunma Bakanlığı ile Baykar arasında İşbirliği Anlaşmasına imza attı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu