Haber

İzmir’deki Atatürk Anıtı’na çirkin saldırı: Anıtın duvarına “Boşuna gitme Atatürk” yazdılar!

İzmir’in Kemalpaşa ilçesinde törenlerin yapıldığı meydandaki Atatürk Anıtı’na kimliği belirsiz kişiler saldırdı. 9 Eylül İzmir’in Kurtuluş kutlamalarının yapıldığı gece yarısı, anıtın duvarlarına ‘Zarar verme Atatürk’ ve küfürlü sözler yazıldı.

İzmir’in Kurtuluşunun 101’inci yıl dönümü kutlamalarının gerçekleştiği 9 Eylül’ü 10 Eylül’e bağlayan gece, saat 01.45 sıralarında İzmir’in Kemalpaşa ilçe meydanındaki Atatürk Anıtı’na kimliği belirsiz kişiler tarafından saldırı düzenlendi.

Anıtın duvarlarına sprey boya kullanılarak “Boş kalmayın Atatürk” ve “G..Atatürk” gibi hakaret edici yazılar yazıldı.

Anıtın üzerindeki Atatürk kabartması ve “Benim naçizane bedenim bir gün elbet toprak olacaktır. Ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır” ibaresi ve “Mustafa Kemal Atatürk” imzası da kırmızı boyayla karalanmıştı.

Son Kale İzmir’in haberine göre, saldırıdan kısa süre sonra ihbar üzerine meydana çok sayıda polis sevk edildi. Kemalpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri olayla ilgili inceleme başlatarak çevredeki güvenlik kamerası görüntülerini topladı. Polisin saldırganları yakalamak için soruşturmasının devam ettiği öğrenildi.

bayrakli-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu